page hit counter

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات «کلپ»

(تولید: اسفند 1395 - آخرین بروزرسانی: آبان 1396)

این قرارداد بر اساس قوانین و مقررات ساری و جاری در کشور جمهوری اسلامی ایران به صورت الزام آور در رابطه با شرایط استفاده و دسترسی شما به پلتفرم نرم افزاری کلپ (تحت هر کدام از عناوین کلپ، CLAP، CLAPP، پلتفرم و یا ما) تهیه گردیده که کاملاً بر حقوق قانونی شما در استفاده از این پلتفرم اثرگذار خواهد بود و به صورت جزئی و کلی و همه جانبه بر آن حکمفرماست. لطفاً این قرارداد را به صورت کامل و با دقت مطالعه فرمایید.

توافق و تأیید:

به منظور استفاده از پلتفرم کلپ، شما توافق و تأیید می کنید که کلیه بخشهای این قرارداد شامل تمامی قوانین و مقررات و شرایط استفاده از کلپ را به طور کامل مطالعه نموده و در فهم هیچ یک از بخشهای آن ابهامی نداشته و همگی آنها به طور کامل مورد توافق، تأیید و پذیرش شما می­باشند.

در زمانی که شما تمایل دارید در کلپ با نقش «متخصص» (ارائه دهنده خدمات تخصصی) فعالیت کنید، به صورت کامل و همه جانبه توافق و تأیید می کنید که کلپ از اطلاعات شخصی و شغلی شما برای بررسی سوابق کاریتان استفاده نماید. در صورت عدم موافقت شما با این شرایط، دسترسی و استفاده شما به عنوان متخصص از خدمات کلپ مجاز نیست؛ در غیر این صورت، مسئولیت عواقب بعدی آن بر عهده خود شما خواهد بود. هرگونه ارجاعی در محتوای این پلتفرم به «شما»، «مشتری» یا «متخصص»، «خدمات گیرنده» یا «خدمات دهنده»، «خریدار خدمات» یا «تأمین کننده / ارائه دهنده خدمات» و موارد مشابه (بسته به کاربرد)، به معنای یک شخصیت حقیقی یا حقوقی است که به پلتفرم کلپ دسترسی داشته و از خدمات آن استفاده می کند و یا به هر شکلی در این پلتفرم مشارکت می نماید و علاوه بر شما، این موضوع، هر یک از ورثه شما، منسوب شدگان از سوی شما و نیز جانشینان شما را نیز شامل خواهد شد. چنانچه شما از پلتفرم کلپ به نمایندگی از یک واحد تجاری، شرکت، نهاد، سازمان و به طور کلی یک شخصیت حقوقی استفاده می نمایید، توافق و تأیید می کنید که شما دارای صلاحیت و نمایندگی تام الاختیار از جانب آن شخصیت حقوقی بوده و پذیرش مفاد این قرارداد از جانب شما به معنی پذیرش کلیه مفاد مذکور از جانب آن شخصیت حقوقی تلقی خواهد شد.

اصلاحیه ها و تغییرات:

کلپ، به صلاحدید خود، حق اعمال هرگونه اصلاحیه ها و تغییرات مورد نظر خود را بر روی قوانین و مقررات و شرایط استفاده از این پلتفرم و نیز سایر اسناد و مدارکی که در این قرارداد و در هر قسمت از پلتفرم گنجانیده شده است، در هر زمان و بدون اطلاع قبلی به کاربران و اعضاء، برای خود محفوظ می داند. شما همواره می توانید با مراجعه به این بخش (قوانین و مقررات کلپ)، نسبت به کسب اطلاع از آخرین اصلاحیه ها و تغییرات درقوانین و مقررات و نیز شرایط استفاده و دسترسی پلتفرم اقدام کنید. به این منظور شما می توانید تاریخ آخرین بروزرسانی در ابتدای این بخش را با آخرین تاریخی که نسبت به مطالعه این بخش اقدام نموده بودید، با هم مقایسه کنید. همچنین ممکن است در شرایطی خاص، برخی از اصلاحیه ها و تغییرات اعمالی بر روی پلتفرم کلپ با ارسال پیام (ایمیل، تلگرام، نوتیفیکیشن اپلیکیشن و ...) نیز مستقیماً به اطلاع شما رسانیده شوند. کلیه اصلاحیه ها و تغییرات اعمالی در کلپ، بلافاصله پس از تاریخ صدور اصلاحیه ها و تغییرات مذکور در پلتفرم، اجرایی خواهند گردید. لذا، ادامه استفاده شما از پلتفرم کلپ پس از اعمال هر گونه اصلاحیه ها و تغییرات، به منزله توافق، تأیید، رضایت و پذیرش کلیه موارد مذکور از سوی شما تلقی گردیده و هیچگونه نارضایتی و شکایتی از جانب شما بابت عدم اطلاعتان نسبت به موضوع اصلاحیه ها و تغییرات، قابل پذیرش نیست. در صورت عدم پذیرش و رضایت شما از اصلاحیه ها و تغییرات اعمالی در پلتفرم کلپ، شما مجاز به استفاده از خدمات این پلتفرم نمی باشید؛ در غیر این صورت، مسئولیت عواقب بعدی آن بر عهده خود شما خواهد بود.

تضاد بین قوانین و مقررات:

در موارد خاصی، ممکن است در سایر بخش های پلتفرم کلپ، قوانین و مقررات متفاوتی نسبت به این بخش ارسال شده باشند که در این صورت ضروری است تا شما قبل از استفاده از خدمات کلپ، کلیه موارد برشمرده را نیز به طور کامل و با دقت مطالعه نموده و تمامی آنها را مورد توافق، تأیید، رضایت و پذیرش خود قرار دهید. اگر بین قوانین و مقررات ارائه شده در این بخش و آن دسته از قوانین و مقرراتی که برای موارد خاص ارائه گردیده اند، هرگونه تضادی وجود داشته باشد، آنچه برای موارد خاص بیان گردیده است، ارجحیت دارد.

اصطلاحات و واژه های کلیدی:

کلیه اصطلاحات و واژگانی که در این قرارداد و به طور کلی در پلتفرم کلپ مورد استفاده قرار گرفته اند، دارای معانی و تعابیر ذیل می باشند:

«پلتفرم»: به معنی تمام بخش های وب سایت کلپ، اپلیکیشن های موبایل یا سایر دستگاه ها،  نرم افزارها، فرآیندها و هر گونه خدمات دیگری است که توسط و یا از طریق کلپ ارائه می شود.

«عضو»: به معنای فردی است که به صورت شخصیت حقیقی و یا به نمایندگی از یک شخصیت حقوقی، کلیه مراحل ثبت نام حساب کاربری کلپ را به طور کامل طی کرده است و متعاقباً درخواستی مبنی بر انجام کارهای مرتبط با یک نیازمندی را از طریق کلپ ارسال کرده و یا دریافت نماید. این شخص شامل (اما نه محدود به) «مشتری» یا «متخصص» می باشد.

«متخصص»: به معنی عضوی است که در پلتفرم کلپ ثبت نام نموده تا پیشنهادات (قیمت، زمان و ...) خود را به درخواست هایی مبنی بر انجام کارهای مرتبط با یک نیازمندی و ارائه خدمات تخصصی خود برای آن نیازمندی به «مشتری» مربوطه ارسال نماید. در کلپ، هر متخصص می تواند در هر زمانی به صورت موقتی، نقش خود را از متخصص به مشتری و بالعکس تغییر دهد.

«خدمات تخصصی»: به معنی کلیه خدماتی است که «متخصص» از طریق پلتفرم کلپ، فهرست و شرح دقیق آنها را به همراه قیمت مورد نظر و نیز برنامه زمانی پیشنهادی خود در رابطه با نیازمندی دریافتی از یک «مشتری» به او ارائه کرده و انجام تمامی آن خدمات را در زمان و مکان معین تعهد نماید و متعاقباً «مشتری» نیز کلیه موارد مذکور را از طریق پلتفرم کلپ دریافت نموده، «متخصص» را در داخل پلتفرم برای انجام موضوع کار انتخاب یا رد کند و نهایتاً در خصوص انجام خدمات مذکور توسط «متخصص» منتخب و پرداخت حق الزحمه وی مطابق با توافق فیمابین برنامه ریزی نماید.

«خدمات کلپ»: به معنی کلیه خدماتی است که توسط کلپ در پلتفرم و یا خارج از پلتفرم برای هر دو گروه مشتریان و متخصصین به صورت آنلاین یا غیرآنلاین ارائه می نماید.

«مشتری»: به معنی عضوی است که در پلتفرم کلپ ثبت نام نموده تا درخواست هایی مبنی بر انجام کارهای مرتبط با یک نیازمندی را به تعدادی «متخصص» (بر اساس فرمولاسیون کلپ، اما طبق اولویت های مشتری) ارسال نموده و پیشنهادات آنها را (قیمت، زمان و ...) برای ارائه خدمات تخصصی مربوطه دریافت نماید و نهایتاً «متخصص» را برای انجام موضوع کار انتخاب نموده یا رد کند. در کلپ، هر مشتری می تواند در هر زمانی به صورت موقتی، نقش خود را از مشتری به متخصص و بالعکس تغییر دهد.

«محتوا»: به معنی تمامی متون، گرافیک، عکس، موزیک، نرم افزار، فایل صوتی، فایل تصویری، اطلاعات و یا موارد مشابه دیگر، شامل، اما نه محدود به اطلاعات پروفایل، توضیحات، مطالب پست شده، نیازمندی های ثبت شده شامل سؤالات تخصصی تمامی دسته ها و پاسخ های آنها، پیشنهادات (قیمت، زمان و ...)، پیام ها، نظرات و امتیازات، برنامه ریزی و اطلاعات تقویمی، اطلاعات پرداخت های انجام شده به کلپ و سایر اطلاعات مشابه و به علاوه کلیه موارد موجود در کلپ مشتمل بر تمامی آنهایی که توسط و یا از طریق این پلتفرم فراهم گردیده است، می باشد.

«محتوای کاربر»: به معنی تمامی محتواهای ارسال شده، پست شده، بارگذاری شده، منتشر شده و یا انتقال یافته در و یا از طریق کلپ توسط هر «عضو» و یا سایر کاربران این پلتفرم، شامل، اما نه محدود به اطلاعات پروفایل، توضیحات، مطالب پست شده، نیازمندی های ثبت شده شامل سؤالات تخصصی تمامی دسته ها و پاسخ های آنها، پیشنهادات (قیمت، زمان و ...)، پیام ها، نظرات و امتیازات، برنامه ریزی و اطلاعات تقویمی، اطلاعات پرداخت های انجام شده به کلپ و سایر اطلاعات مشابه، به استثنای «محتوای کلپ» می باشد.

«محتوای کلپ»: به معنی تمامی محتواهای ارسال شده، پست شده، بارگذاری شده، منتشر شده و یا انتقال یافته در و یا از طریق کلپ توسط خود پلتفرم کلپ، به استثنای «محتوای کاربر» می باشد.

«محتوای جمعی»: به معنی «محتوای کلپ» و «محتوای کاربر» در کنار هم می باشد.

واجد شرایط بودن استفاده از پلتفرم:

دسترسی و استفاده از پلتفرم کلپ تنها برای افرادی (خواه با نقش مشتری و خواه با نقش متخصص) که دارای حداقل 18 سال سن بوده و می توانند قراردادهای الزام آور قانونی را منعقد نمایند، مجاز است. با دسترسی و استفاده از پلتفرم کلپ، شما اقرار نموده و تضمین می کنید که واجد شرایط فوق هستید؛ در غیر این صورت، مسئولیت عواقب بعدی آن بر عهده خود شما خواهد بود.

همچنین، کلیه افرادی که با نقش متخصص در کلپ ثبت نام نموده و از خدمات این پلتفرم به منظور ارائه پیشنهاد (قیمت، زمان و ...) و انجام خدمات تخصصی خود به مشتریان استفاده می نمایند، اقرار کرده و تضمین می نمایند که آنها و نیز کلیه کارکنان، عوامل، پیمانکاران و پیمانکاران جزء آنها که ممکن است در استخدام آنها بوده و یا به هر طریقی برای آنها کار کنند، به طور کامل، واجد شرایط فوق بوده و در زمینه خدمات تخصصی که برای خود در کلپ انتخاب نموده اند، دارای تخصص، تجربه و مهارت کافی هستند و به علاوه همگی دارای مجوزات قانونی مورد نیاز از مراجع رسمی جمهوری اسلامی ایران و نیز دارای گواهینامه ها، بیمه نامه ها و به طور کلی هر آنچه مطابق با قوانین و مقررات ساری و جاری در کشور جمهوری اسلامی ایران برای انجام آن زمینه از خدمات تخصصی نیاز است، می باشند.

فعالیت کاری و خدمات کلپ به هیچ وجهی در زمینه تأمین خدمات تخصصی و متخصص مربوطه از سوی خود نیست. لذا، کلیه اعضای دارای نقش متخصص، توافق و تأیید می نمایند که با ثبت نام در کلپ و ایجاد یک حساب کاربری برای خود و متعاقباً دسترسی و استفاده از خدمات این پلتفرم، تنها قادر خواهند گردید که با کمک کلپ، به مشتریان بالقوه ای که علاقه مند به دریافت خدمات تخصصی آنها هستند، دسترسی یافته و این امکان برای آنها شامل، اما نه محدود به توانایی ارسال پیشنهاد (قیمت، زمان و ...) به مشتریان و به طور کلی مواردی که کار آنها را در یافتن مشتریان بالقوه و ارائه خدمات تخصصی به آنها پس از انتخاب از سوی مشتریان مربوطه تسهیل می نماید، خواهد بود. تمامی اعضای دارای نقش متخصص، توافق و تأیید می نمایند که استفاده از پلتفرم کلپ به هیچ وجهی تضمین نخواهد نمود که مشتریان، قطعاً آنها را برای انجام کارهایشان انتخاب خواهند کرد و به طور کلی، هر متخصص ممکن است پس از ارسال پیشنهادات خود (قیمت، زمان و ...) به یک مشتری بالقوه، از سوی آن مشتری انتخاب گردیده و یا رد شود. ضمناً اعضای دارای نقش متخصص، توافق و تأیید می نمایند که مشتریان، حتی پس از انتخاب آنها در پلتفرم کلپ، می توانند در هر زمانی نسبت به لغو انتخاب خود اقدام نموده و هیچگونه شکایتی در این زمینه از سوی متخصصین مذکور پذیرفته نخواهد بود.

کلیه اعضای دارای نقش متخصص، به طور کامل توافق و تأیید می نمایند که خود آنها در زمره مشتریان کلپ محسوب می شوند، و به هیچ وجهی از جمله کارکنان، کارمندان، جوینت ونچرها، شرکای تجاری و یا عوامل کلپ نمی باشند. همچنین، کلیه اعضای دارای نقش متخصص، توافق و تأیید نموده و اعلام می دارند که خودِ آنها رأساً نسبت به تنظیم و تأیید قیمت پیشنهادی، تأمین ابزار، وسایل و تجهیزات مورد نیاز و نیز تعیین برنامه زمانی پیشنهادی کار مربوط به خدمات تخصصی خود اقدام نموده و در این راستا، پلتفرم کلپ نه تنها هیچگونه کنترلی بعمل نمی آورد، بلکه کلپ دارای هیچگونه تعهدی برای کنترل خدماتی که متخصصین مذکور به مشتریان ارائه می نمایند (شامل چگونگی و نحوه ارائه خدمات تخصصی مذکور) نیز نمی باشد.

کلپ، در مواردی که بر اساس قوانین و مقررات ساری و جاری در جمهوری اسلامی ایران مجاز باشد، نسبت به جمع آوری اطلاعات و گزارشاتی از متخصصین عضو خود اقدام نموده که این اطلاعات و گزارشات ممکن است شامل، اما نه محدود به عدم سوء پیشینه، آزمایش عدم اعتیاد و یا احتمالاً تاریخچه انواع محکومیت جزایی آنها خواهد بود و در نهایت، ممکن است کلپ بر مبنای نتایج حاصل از این اطلاعات و گزارشات نسبت به محدود نمودن، مسدود کردن، تعلیق، غیر فعال کردن و یا لغو کامل حساب کاربری یک متخصص عضو اقدام نماید.

کلیه اعضای دارای نقش متخصص، توافق و تأیید نموده تا پلتفرم کلپ، اجازه استفاده از اطلاعات شخصی آنها را، مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، کد ملی و به طور کلی هر اطلاعات شخصی دیگری که در این خصوص نیاز باشد (بسته به صلاحدید کلپ)، برای به دست آوردن چنین اطلاعات و گزارشی خواهد داشت.

ثبت نام و ایجاد حساب کاربری:

کلیه کاربران می توانند بدون انجام مراحل ثبت نام و بدون ایجاد یک حساب کاربری نیز به وب سایت کلپ دسترسی داشته و از برخی قسمتها و بخش های این وب سایت بازدید بعمل آورند. اما برای دسترسی و استفاده از تمامی امکانات و ویژگی های وب سایت و اپلیکیشن های کلپ، لازم است تا هر کاربر نسبت به ایجاد یک حساب کاربری با کلمه (رمز) عبور محافظت شده که در این قرارداد تحت عنوان «حساب کاربری» نامیده شده است، اقدام نماید. کلیه کاربرانی که علاقمند به ایجاد حساب کاربری کلپ برای خود هستند، توافق و تأیید می کنند تا در هنگام ثبت نام، به ارائه اطلاعات دقیق، واقعی و کاملی از وضعیت جاری خود اقدام نموده و همواره تمامی اطلاعات خود را به روز نگه دارند.

هر عضو کلپ، خودش رأساً مسئول حفاظت از کلمه (رمز) عبور خود می باشد. همچنین، هر کدام از اعضاء خود رأساً مسئول تمام فعالیت هایی هستند که در حساب کاربری آنها به انجام خواهد رسید و لذا در صورت نیاز، لازم است تا بلافاصله کلپ را از هر گونه استفاده غیر مجاز از حساب کاربری خود مطلع سازند. با وجود این، کلپ در قبال ضرر و زیان های اعضاء ناشی از استفاده غیر مجاز از حساب کاربری آنها هیچگونه مسئولیتی ندارد؛ اما ممکن است چنین اعضایی در قبال ضرر و زیان ایجاد شده برای کلپ و یا سایر اعضای این پلتفرم در اثر سهل انگاری و فراهم ساختن امکان استفاده غیر مجاز از حساب کاربری شان، مسئول شناخته شده و باید بسته به مورد نسبت به جبران ضرر و زیان مذکور بر اساس تصمیم کلپ اقدام نمایند و در این رابطه هیچگونه شکایتی از سوی کلپ پذیرفته نیست.

مجوز اعضاء برای استفاده از کلپ:

بر مبنای پذیرش و اجرای قوانین و مقررات این قرارداد از سوی اعضاء، کلپ به هر عضو خود یک مجوز محدود، غیر انحصاری، قابل فسخ، غیر قابل انتقال و فاقد هر گونه مجوز تکثیر مجدد و نمایش عمومی محتوای پلتفرم، تنها برای استفاده شخصی و غیر تجاری خود و تنها در ارتباط با دسترسی اعضاء مذکور به پلتفرم و استفاده از خدمات آن اعطاء می نماید. در این راستا، هیچ یک از اعضاء مجاز نخواهند بود تا نسبت کپی برداری، اقتباس و تهیه انواع آثار اقتباسی، توزیع، سوء استفاده از مجوز، فروش، انتقال، نمایش عمومی، اجرای عمومی و بهره برداری از تمامی محتوای جمعی پلتفرم کلپ اقدام نمایند.

پلتفرم کلپ و محتوای جمعی آن به همین شکلی که مشاهده می شود برای استفاده اعضاء مهیا شده است. لذا چنانچه هر یک از اعضاء قصد دانلود و یا چاپ یک کپی از محتوای جمعی کلپ را برای استفاده شخصی خود و نه برای استفاده تجاری داشته باشند، باید تمامی حقوق کلپ را در قالب قانون کپی رایت حفظ نمایند. بر این اساس، هیچگونه مجوز و یا حقوقی به صورت قطعی برای اعضاء در رابطه با  کلپ وجود نداشته و تمامی حقوق مالکیت مادی و معنوی این پلتفرم در اختیار کلپ می باشد.

محتوای کاربر:

کلپ ممکن است، به صلاحدید خود، به کاربرانی که عضو این پلتفرم شده اند، اجازه پست کردن، بارگذاری نمودن، انتشار، ارسال و یا انتقال انواع محتوای کاربر را بدهد. با در دسترس قرارگیری هرگونه محتوای کاربر در و یا از طریق پلتفرم کلپ، بدینوسیله کلیه اعضای کلپ توافق و تأیید می کنند که مجوز و حق قطعی، غیر قابل فسخ، همیشگی، غیر انحصاری، قابل انتقال، دارای امتیاز آزاد و قابل ارائه به دیگران در رابطه با محتوای پست شده، بارگذاری شده، انتشار یافته، ارسال شده و یا انتقال یافته توسط خود را به منظور استفاده، کپی برداری، اقتباس و تهیه انواع آثار اقتباسی، اصلاح، توزیع، ارائه مجوز، فروش، انتقال، نمایش عمومی، اجرای عمومی، پخش، دسترسی، مشاهده و یا بهره برداری از محتوای کاربر جهت هر نوع استفاده شامل، اما نه محدود به بازاریابی و تبلیغات عمومی و یا برای هر هدف دیگری به صلاحدید کلپ، در سراسر جهان به پلتفرم کلپ واگذار نمایند. به منظور ایجاد شفافیت بیشتر، ذکر این نکته نیز ضروری است که مجوزات و حقوق فوق الاشاره که از سوی کاربران عضو به پلتفرم کلپ واگذار می گردد، تا زمان فعالیت پلتفرم کلپ و یا ابطال حساب کاربری اعضاء به قوت خود باقی خواهد ماند.

کلیه کاربران، توافق و تأیید می نمایند که تنها خودشان مسئول تمام محتوای کاربر که در یا از طریق پلتفرم کلپ در دسترس و نمایش قرار می دهند، خواهند بود. بر این اساس، کلیه کاربران عضو در کلپ، اعلام و تضمین می کنند که:

● هر کاربرِ عضو یا خودش تنها مالک انحصاری همه محتوای کاربر که در داخل یا از طریق پلتفرم کلپ در دسترس و نمایش قرار خواهد داد، می باشد و یا تمامی حقوق، مجوزات، رضایت نامه ها و حق انتشار محتوای کاربر که برای واگذاری محتوای کاربر به کلپ ضروری بوده را از مالک اصلی دریافت نموده است؛

● نه محتوای کاربر و نه اقدام به پست کردن، بارگذاری نمودن، انتشار و یا انتقال محتوای کاربر یا استفاده از کل محتوای کاربر (و یا هر قسمت خاص از آن)، در داخل یا از طریق و یا با استفاده از پلتفرم کلپ سبب تجاوز، سوء استفاده و یا نقض حقوق ثبت اختراع، کپی رایت، علایم تجاری، اسرار تجاری، حقوق اخلاقی و یا سایر حقوق مالکیت اختصاصی یا معنوی یا حقوق عمومی و یا حریم خصوصی، و یا مسبب نقض هرگونه قوانین و مقررات ساری و جاری در کشور جمهوری اسلامی ایران نخواهد گردید؛

● کلپ حق دارد و ممکن است که در هر زمان و بسته به صلاحدید خود نسبت به ویرایش، تلخیص و یا در صورت نیاز، حذف کلی محتوای کاربر اقدام نماید و در این راستا، کلیه کاربران عضو می پذیرند که تمامی مسئولیت های مرتبط با نظارت بر محتوای کاربر و کسب اطمینان از دقت و صحت محتوای کاربر پس از اعمال تغییرات برشمرده از سوی کلپ بر عهده خودِ آنها باقی خواهد ماند؛

● کلپ در هر زمان و بسته به صلاحدید خود و بدون اطلاع قبلی، حق بی چون و چرای حذف نمودن محتوای کاربر و یا غیر فعال کردن دسترسی به آن را به دلایلی شامل، اما نه محدود به قابل اعتراض بودن محتوای کاربر به هر دلیلی، ناقض بودن هر یک از شرایط برشمرده در بالا و یا کشف امکان بروز آسیب به کلپ یا به هر کدام از کاربران عضو به هر دلیلی برای خود محفوظ داشته و در این خصوص دارای حق و اختیار تام می باشد.

ممنوعیت ها:

هیچ یک از کاربران عضو در پلتفرم کلپ:

● مجاز نیستند نسبت به استفاده از حساب کاربری سایر افراد، ثبت اظهارات و اطلاعات جعلی و دروغین در مورد خود و یا متخصصین ارائه خدمات، ثبت اطلاعات جعلی و دروغین در رابطه با هویت، مدارک و یا تخصص ها و مهارت های خود، ثبت اطلاعات جعلی و دروغین در خصوص یک پروژه و یا اطلاعات مربوط به ارائه پیشنهاد (قیمت، زمان و ...) و یا پست نمودن یک محتوای کاربر در دسته بندی ها یا بخشهای نامرتبط و نامناسب از پلتفرم کلپ اقدام نمایند؛

● مجاز نیستند نسبت به استفاده از هرگونه سیستم خودکار و اتوماتیک شامل، اما نه محدود به انواع ربات ها، عنکبوت ها، خوانندگان آفلاین، اسکرپرهای دسترسی غیرمجاز به بخشهای مختلف پلتفرم با هر هدفی اقدام نمایند؛

● مجاز نیستند با بکارگیری هر یک از روشهای دستی یا خودکار، نسبت به کپی برداری از متون دارای حق کپی رایت، و سوء استفاده یا سرقت اطلاعات از پلتفرم و یا محتوای جمعی شامل، اما نه محدود به استفاده در وب سایتها و اپلیکیشن ها و به طور کلی هر گونه سرویس اینترنتی مشابه و رقیب با پلتفرم کلپ و یا هر نوع سرویس اینترنتی دیگری اقدام نمایند؛

● مجاز نیستند با استفاده از یک مرورگر آنلاین وب، نسبت به ارسال پیام های درخواست مکرر از پلتفرم کلپ در طی یک بازه زمانی معین به تعداد بسیار بیشتری در مقایسه با عملکرد منطقی یک انسان در طی همان بازه زمانی اقدام نمایند؛

● مجاز نیستند هر گونه اقدامی به عمل آورند که (الف) زیرساخت های پلتفرم کلپ را دچار مشکل کند؛ (ب) در عملکرد پلتفرم یا هر بخش از آن خللی ایجاد کند؛ (ج) از سیستم های محدودکننده دسترسی به پلتفرم عبور کند؛ (د) سیستم های امنیتی پلتفرم را غیر فعال و یا دچار مشکل نماید؛ (ه) منجر به ایجاد ویروس و یا هرگونه تکنولوژی مخرب دیگر برای پلتفرم و کاربران آن شود؛ (و) حق کپی رایت، قوانین و مقررات و سیاست حفظ حریم خصوصی، و نیز سایر حقوق مربوط به پلتفرم کلپ مانند انواع آزادی های فردی و اجتماعی کابران عضو را زیر پا بگذارد؛ و یا (ز) ساختارهای مالی شامل هزینه ها، صورتحساب ها و بدهی ها را تغییر دهد.

● مجاز نیستند به عنوان عضو پلتفرم کلپ، به گونه ای از آن استفاده کنند که هزینه خدمات دریافتی از پلتفرم را پرداخت نکرده و یا نسبت به اعمال هر گونه تغییر و دستکاری در شارژ حساب کلپ خود برای دسترسی به خدمات پلتفرم اقدام کنند.

● مجاز نیستند هیچ یک از داده های شخصی کاربران عضو که برای سایر کاربران محدود شده اند را کپی نموده و یا از پلتفرم کلپ به هر صورتی که در این قوانین و مقررات مجاز نبوده (مانند اهداف تبلیغاتی)، استفاده نمایند؛

● مجاز نیستند با سایر اعضای پلتفرم با هدفی به جز اهداف تعیین شده توسط پلتفرم ارتباط برقرار کنند؛

● مجاز نیستند هرگونه اعمال و رفتارهای غیرقانونی نظیر استفاده از محتواهای نامناسب، نفرت انگیز، غیرقانونی، ناپسند، توهین آمیز، تهدید آمیز، و یا محتواهایی که مشوق فعالیت های نامناسب باشند و نیز کارهایی که جرم محسوب گردیده و به هر نوعی، قوانین ساری و جاری در کشور جمهوری اسلامی ایران را زیر پا می گذارند، مورد استفاده قرار دهند؛

● مجاز نیستند هیچ یک از سیاست های مهم کلپ که در خصوص استفاده از این پلتفرم و ارتباط کاربران با یکدیگر می باشند را زیر پا بگذارند؛

● مجاز نیستند هیچ نوع خدمات نامناسب نظیر آنهایی که (الف) در زیرمجموعه هیچ یک از دسته های خدماتی کلپ وجود ندارند؛ (ب) مرتبط با خرید و فروش انواع کالاهای نو و دست دوم می باشند؛ (ج) در رابطه با اخذ و مشاوره دریافت هر گونه تسهیلات و وام هستند؛ (د) پدیدآورنده انواع تشکل هایی مانند احزاب، ان جی او ها و یا کنوانسیون های حرفه ای می باشند؛ (ه) با تجارت کلپ هر نوع رقابتی داشته باشند؛ (و) محل ارائه آنها در خارج از جمهوری اسلامی ایران قرار داشته باشد؛ و (ز) ارائه دهنده برنامه های مستهجن، ایمیل های نامناسب، نامه های زنجیره ای، برنامه های هرمی، محتواهای تبلیغاتی، کارت های تخفیف، مشاوره های اعتباری، قرعه کشی و نظرسنجی های آنلاین، جوایز، امتیازات و یا بازی ها باشند را ارائه نمایند؛

● مجاز نیستند از محتوای کاربر در پلتفرم کلپ به گونه ای شامل، اما نه محدود به موارد ذیل استفاده کنند که به هر طریقی مسبب آسیب رسانیدن به کلپ و یا کاربران عضو در آن شود: (الف) درخواست دانلود بخش ها و یا کل محتوای جمعی در کلپ؛ (ب) درخواست اتصال کاربر به وب سایت ها و سرویس های اینترنتی که در آنها اطلاعات ناصحیح و نامناسبی راجع به کلپ وجود داشته باشد؛ (ج) درخواست برای خرید خدماتی که خارج از محدوده خدمات موجود در کلپ قرار دارند؛ (د) استفاده از هر نوع اطلاعاتی که نشان دهنده خدماتی خارج از حیطه خدمات پلتفرم کلپ می باشند؛

● مجاز نیستند کاری کنند که به طور مستقیم یا غیرمستقیم، کارآمدی و دقت سیستم امتیازدهی و ثبت نظرات کاربران در کلپ را دچار تغییرات کرده و به هر طریقی زیر سؤال ببرد؛

● مجاز نیستند به تعهدات خود در قبال طرف مقابل خود عمل نکنند و به عبارتی اگر کاربر مورد نظر دارای نقش متخصص باشد، نباید کاری انجام دهد که مسبب عدم ارائه خدمات مورد نظر مشتری به طور مطلوب و شایسته و مطابق با خواسته هایش به او گردد؛ و اگر کاربر مورد نظر دارای نقش مشتری بود نیز نباید مسبب عدم اجرای بندهای قرارداد فیمابین خود و متخصص شود و به طور مثال حق الزحمه متخصص را به موقع پرداخت ننماید و یا ...؛

● مجاز نیستند نسبت به انجام هر گونه کارهای متقلبانه مالی نظیر انجام برخی پرداخت های صوری با هدف کلاهبرداری از طرف مقابل و یا درخواست متخصص از مشتری برای واریز پول حق الزحمه، پیش از انجام و اتمام کار خود و یا ... اقدام کنند؛

● مجاز نیستند در حالی که شرایط عضویت در کلپ به عنوان متخصص را ندارند، نسبت به انجام این عضویت اقدام نمایند؛

● مجاز نیستند هر گونه کاری را انجام دهند که با اهداف پلتفرم کلپ مغایرت داشته باشد.

پرداخت ها و جرایم:

کلپ، هزینه های خاصی را به منظور استفاده از این پلتفرم تنها برای متخصصینِ عضو مشخص کرده است (هزینه های کلپ و یا هزینه ها) که باید در زمان های مقرر توسط آنها به کلپ پرداخت شوند. مبالغ مورد نیاز برای شارژ حساب کلپ توسط متخصصینِ عضو علاوه بر نمایش در بخش «تعرفه خدمات کلپ»، در زمان تعیین تکلیف (قبول یا عدم قبول ارسال پیشنهاد از سوی متخصص به نیازمندی ثبت شده مشتری) و متعاقباً در زمان ارسال پیشنهاد نیز به وضوح نمایش داده می شوند. لازم به ذکر است که در حال حاضر، دو دسته هزینه های ذیل باید از سوی متخصصین به کلپ پرداخت گردند:

الف) در زمان تعیین تکلیف یا همان قبول ارسال پیشنهاد به یک نیازمندی، متخصصین باید مبلغ ثابتی تحت عنوان «هزینه قبول ارسال پیشنهاد» به کلپ بپردازند. چنانچه شما به عنوان متخصص، ارسال پیشنهاد به نیازمندی دریافتی خود را نپذیرید و یا اصولاً هیچ عکس العملی در رابطه با نیازمندی دریافتی خود انجام ندهید، در هر دو صورت هیچ مبلغی تحت این عنوان از موجودی حساب کلپ شما کسر نخواهد شد؛

ب) در زمان برنده شدن پیشنهاد متخصصین در رابطه با یک نیازمندی، آنها باید مبلغ دیگری (که بسته به موضوع کار متغیر بوده، اما از ابتدا به اطلاع آنها رسیده و آن مبلغ را پذیرفته اند) تحت عنوان «هزینه برنده شدن پیشنهاد» به کلپ بپردازند. چنانچه شما به عنوان متخصص در یک نیازمندی برنده نشوید، این مبلغ (هزینه برنده شدن) را پرداخت نخواهید کرد؛ اما مبلغ «هزینه قبول ارسال پیشنهاد» را که قبلاً پرداخت نموده اید، حتی در صورت برنده نشدن، به موجودی حساب کلپ شما باز نمی گردد.

همچنین، کلپ جرایمی را برای تخلفات، سوء رفتارها، و نقض شرایط توسط متخصصین و مشتریان عضو پلتفرم، منظور نموده که شرایط مربوطه باید به صورت کامل توسط اعضای دارای نقش متخصص و مشتری مورد توجه و احتیاط قرار گیرند. جرایم اعضای دارای نقش متخصص شامل، اما نه محدود به جریمه نقدی، مسدودیت موقت و یا مسدودیت دائم پروفایل کاربری آنها خواهد بود؛ اما جرایم اعضای دارای نقش مشتری شامل، اما نه محدود به کاهش تعداد ظرفیت ثبت نیازمندی و نهایتاً مسدودیت دائم پروفایل کاربری آنهاست. شرایط و اطلاعات مربوط به جرایم برشمرده در بخش سؤالات متداول پلتفرم به صورت کامل ارائه شده است؛ با این حال سعی گردیده تا در بخش های مختلف پلتفرم، اخطارهای پیش از اقدام نیز در رابطه با مواردی که منجر به اعمال جرایم به متخصصین و یا مشتریان خواهند گردید، به آنها اعلام گردد.

شما خواه با نقش مشتری و خواه با نقش متخصص به صورت کامل و همه جانبه موافقت، تأیید و تصدیق می نمایید که در وهله نخست، اقدامی انجام ندهید که منجر به اعمال جریمه از سوی کلپ به شما گردد و در وهله بعدی نیز می پذیرید که چنانچه به هر دلیلی نسبت به اقداماتی که بر اساس قوانین و مقررات کلپ مشمول اعمال جریمه هستند، اقدام نمودید، جریمه خود را به طور کامل متقبل شوید و در رابطه با جرایم مذکور، هیچ گونه شکایت و نارضایتی از سوی شما پذیرفته نخواهد بود.

تمامی هزینه هایی که توسط متخصصین به کلپ پرداخت می شوند، باید از طریق درگاه بانکی به صورت آنلاین به حساب کلپ واریز شوند و کلپ از سایر روش های پرداخت نظیر پرداخت مستقیم در بانک و ارسال فیش واریزی و ... پشتیبانی نمی کند. شما به عنوان متخصص توافق، تأیید و تصدیق می نمایید که اگر پرداخت و شارژ حساب کلپ خود را به موقع انجام ندهید، ممکن است در رابطه با ارسال پیشنهادتان در زمان مورد نیاز به نیازمندی مشتریان دچار مشکل شده و نتوانید برنده آن کار شوید. لذا در این رابطه، هیچ شکایت و نارضایتی از سوی شما در نتیجه سهل انگاری خودتان در رابطه با پرداخت و شارژ به موقع حساب کلپ خود، پذیرفته نخواهد بود.

همچنین، توجه به این نکته نیز ضروری است که اولاً مبالغی که از سوی متخصصین در حساب کلپ آنها شارژ می شود، به هیچ وجهی قابل بازگشت به آنها نبوده و مبالغ مذکور تنها دارای امکان استفاده در پروژه های کلپ آنها را خواهد داشت. لذا توصیه مؤکد کلپ به متخصصین عضو آن است که حتی المقدور در زمان مورد لزوم و آنهم به میزان مورد نیاز نسبت به پرداخت و شارژ حساب کلپ خود اقدام نمایند تا دچار انباشتگی بی مورد وجوهات مالی در حساب کلپ خود نشوند. ضمناً در زمانهای خاص نظیر انواع مناسبت ها، اعیاد و ...، ممکن است که کلپ بسته به صلاحدید خود، حساب کلپ همه و یا برخی از متخصصین را به میزان معینی و برای مدت زمان مشخصی، تحت عنوان هدیه ویژه، شارژ نماید. لذا ضروری است که توجه گردد این قبیل مبالغ نیز دارای امکان برداشت نقدی نبوده و تنها دارای امکان استفاده در پروژه های کلپ آنها خواهد بود و در صورتی که متخصصین در طی زمان مشخص مذکور نسبت به انجام کار و صرف مبالغ هدیه اقدام ننمایند، در پایان زمان مذکور، مبالغ مربوطه و یا باقیمانده آن از حساب آنها کسر خواهد شد و در این رابطه هیچ گونه شکایتی از سوی متخصصین پذیرفته نیست.

بازپرداخت ها:

به طور کلی تنها شرایطی که موجب بازپرداخت هزینه انجام شده توسط متخصصین به حساب کلپ آنها خواهد شد، زمانی است که پیشنهاد ارسالی یک متخصص به یک نیازمندی، مورد قبول مشتری مربوطه قرار گرفته و آن متخصص، برنده شده باشد و در این زمان، مشتری در داخل پلتفرم نسبت به انصراف از نیازمندی خود اقدام نماید. در این حالت، مبلغ «هزینه برنده شدن» که قبلاً از حساب متخصص برنده کسر شده بود، به حساب کلپ او بازگردانیده می شود؛ اما باید توجه شود که این مبلغ باز هم به هیچ وجهی امکان برداشت نقدی توسط متخصص نداشته و باید از آن در سایر پروژه های کلپ خود استفاده نماید.

در سایر حالات، هیچکدام از هزینه های پرداختی از سوی متخصصین به کلپ، به حساب آنها بازپرداخت نخواهد شد.

حقوق مالکیت معنوی:

بر طبق قوانین و مقررات ساری و جاری در کشور جمهوری اسلامی ایران، کلیه محتوای جمعی کلپ تحت قوانین کپی رایت، علایم تجاری و دیگر قوانین و مقررات مربوط به حقوق مالکیت فکری و معنوی قرار دارد. لذا هر گونه سوء استفاده از محتوای جمعی کلپ، مشمول پیگرد قانونی خواهد بود.

در مجموع کلپ از کلیه کاربران انتظار دارد تا به قوانین و مقررات برشمرده فوق احترام بگذارند. لذا ممکن است کلپ در شرایط لزوم، حساب کاربری اشخاصی را که این قوانین و مقررات را زیر پا بگذارند، فسخ و مسدود کند و در این رابطه هیچگونه شکایت، اعتراض و نارضایتی قابل قبول نیست.

بازخورد کاربران:

کلیه کاربران پلتفرم کلپ اعم از کاربران عضو و غیرعضو (بازدیدکنندگان)، قادرند تا نسبت به ارسال بازخوردها، نظرات، سؤالات، نکات و یا پیشنهادات ارزنده خود در خصوص خدمات کلپ در فرم صفحه «تماس با ما»، اقدام نموده و کلپ را در راستای پیشرفت روزافزون و ارائه هرچه بهتر خدمات متنوع به هموطنان یاری برسانند. اما موارد ذیل در این خصوص مورد قبول، پذیرش، تأیید و تصدیق کلیه کاربران می باشند: (الف) کلیه کاربران حق ارائه و ارسال بازخوردهای خود را در رابطه با خدمات کلپ دارند؛ (ب) بازخوردهای کاربران، نباید به هیچ وجهی حقوق هیچ فرد دیگری را زیر سؤال برده و یا متضمن انواع صور توهین به دیگران از جمله کلپ باشد؛ (ج) بازخوردهای کاربران نباید به هیچ وجهی شامل هیچ اطلاعات اختصاصی مربوط به اشخاص ثالث باشد؛ (د) کلیه کاربران موافقت می نمایند که کلپ نسبت به بازخوردهای ارسالی آنها هیچگونه اجبار و التزامی پیدا نخواهد کرد؛ (ه) کلیه کاربران، به کلپ، حق قطعی، غیراختصاصی، بدون امتیاز، دائمی و جهانی می دهند که از بازخوردهای آنها استفاده نموده، آنها را تغییر داده و نیز در صورت لزوم منتشر نماید؛ و (7) کلیه کاربران موافقت، تأیید و تصدیق می نمایند که از هرگونه ادعا و اظهار بر علیه کلپ و سایر کاربران آن که ممکن است در بازخوردها وجود داشته باشند، چشم پوشی کنند.

عدم تأیید اعضاء:

کلپ هیچ یک از اعضاء خود را خواه مشتری و خواه متخصص برای سایرین، تأیید نمی کند و به علاوه در رابطه با هیچ یک از موافقت های انجام شده میان کاربران، اعضاء و اشخاص ثالث نیز دخالت و ورود نخواهد نمود. نه کلپ و نه هیچ یک از اعضاء این پلتفرم نمی توانند فعالیت های روزانه دیگران را کنترل کنند و یا آنها را اجبار نمایند که به وظایف و تعهدات خود در قبال سایرین پایبند باشند. این قوانین و مقررات از اعضاء کلپ می خواهد که اولاً اطلاعات دقیقی از خود، مهارت ها و تخصص های خود و ... ارائه دهند، و گرچه کلپ ممکن است کنترل های خود را انجام دهد و به طور مثال نسبت به بررسی هویت و سوابق اعضای خود اقدام نماید، اما کلپ هیچ یک از اعضاء و کاربران خود را نه به لحاظ هویتی و نه به لحاظ هرگونه ادعا و اظهاراتی که در رابطه با خود در این پلتفرم به سایرین ارائه می کنند، تأیید نکرده و نخواهد کرد.

هر گونه توضیحاتی تحت عناوینی چون «کاربر مجاز» و «کاربر گواهینامه دار» و یا صفاتی نظیر «برجسته»، «بهترین»، «عالی»، «با تجربه»، «سابقه کنترل شده»، «طلایی» و موارد مشابهی از این دست که یک عضو کلپ ممکن است به سبب شاخص نمودن خود در رقابت با سایر اعضاء در رابطه با خود در این پلتفرم ارائه کند، همگی نظرات شخصی آن عضو بوده و به هیچ وجهی به معنای تأییدیه، گواهی، تضمین و یا گارانتی کلپ در رابطه با آن عضو نخواهد بود و نباید به هیچ وجهی به منزله تأییدیه کلپ برای هویت آن عضو و نیز این که خدمات تخصصی آن عضو مورد تأیید، قابل اطمینان و مناسب بوده، محسوب گردد. شما باید همواره تمرین مسئولیت پذیری انجام دهید و خودتان شخصاً در زمان ارتباط با هر یک از اعضای دیگر، نهایت دقت و احتیاط را به عمل آورید. بنابراین کلپ مسئول هیچ یک از آسیب های ناشی از ارتباطات شما با دیگر اعضاء و کاربران این پلتفرم نمی باشد.

تخلف از قوانین و مقررات کلپ:

کلپ در هر زمانی و به صلاحدید خود و بر اساس قانون، با هر نوع عمل یا حرکتی که بر ضد قوانین و مقررات و نیز سیاست های کلپ باشد، به طور قاطع برخورد خواهد کرد. این برخورد ممکن است شامل، اما نه محدود به حذف محتوای کاربر، مسدودیت دسترسی به پلتفرم کلپ به صورت موقتی یا دائم، درخواست و یا برداشت مستقیم هزینه ها و جریمه های خاص، کاهش امتیازات، حذف پست ها و گفتگوها، و نیز همکاری با قانون برای پیگردهای قانونی و اعمال مجازات بر اعضای متخلف از این قوانین و مقررات باشد.

تعلیق و یا مسدودیت حساب کاربری:

کلپ ممکن است، بر مبنای صلاحدید خود، با و یا بدون دلیل، با و یا بدون هماهنگی قبلی و در هر زمانی تصمیم بگیرید تا حساب کاربری برخی از اعضای خود را به صورت دائمی یا موقت، معلق (محدود، قفل یا غیر فعال) و یا مسدود (حذف) کند. چنانچه کلپ تصمیم بگیرد تا بنا به صلاحدید خود نسبت به اعمال هر یک از موارد برشمرده اقدام نماید، تمامی و یا برخی از موارد ذیل ممکن است برای شما رخ دهند:

(1) حساب کاربری شما معلق و یا غیر فعال می شود، رمز شما از کار می افتد، و شما دیگر نمی توانید به حساب کاربری خود در پلتفرم کلپ دسترسی داشته باشید، و در این رابطه، هیچ کمکی نیز نمی توانید از تیم پشتیبانی کلپ دریافت کنید؛

(2) کلپ ممکن است بنا به صلاحدید خود، به سایر کاربران و اعضای خود اطلاع دهد که حساب کاربری شما معلق (محدود، قفل یا غیر فعال) و یا مسدود (حذف) شده است و دلیل این تصمیم را نیز به اطلاع آنها برساند؛

(3) شما حتی اگر مبالغی در موجودی حساب کلپ و یا صندوق هدایای خود داشته باشید، به دلیل حذف حساب کاربری تان، دیگر نمی توانید از آن مبالغ در پروژه های کلپ استفاده نموده و یا آنها را برداشت نمایید.

ضمانت و گارانتی:

پلتفرم کلپ به همین صورتی که مشاهده می کنید (بدون هیچگونه ضمانت از نوع صریح و یا ضمنی) در دسترس شماست. همچنین، کلپ و زیرمجموعه های آن همراه با کارمندان و شرکت های وابسته خود، هیچگونه خدمات خود در داخل و یا خارج از پلتفرم را در رابطه با کیفیت، مرغوبیت، دقت و کامل بودن اطلاعات پلتفرم برای شما و هیچ شخص دیگری ضمانت و گارانتی نمی نماید. به علاوه، کلپ و زیرمجموعه های آن همراه با کارمندان و شرکت های وابسته خود، این موضوع که تمامی اطلاعات ارائه شده در داخل و یا خارج از پلتفرم به نحوی امن و بدون اشکال به شما می رسند، را نیز به هیچ وجهی ضمانت و گارانتی نمی کند. در واقع، کلپ در خصوص مسائل برشمرده و سایر مسائلی از این دست که به هر نوعی تعهدآور می باشند (نظیر بروز هرگونه آسیب وارده به دستگاه کامپیوتر، لپ تاپ، موبایل و سایر دستگاه های دیجیتالی شما ناشی از استفاده از اطلاعات و یا محتواهای پست شده، انتقال داده شده و موجود در پلتفرم و ...)، هیچگونه مسئولیتی نمی پذیرد.

ضمناً هیچگونه اطلاعاتی (چه به صورت شفاهی و چه به صورت کتبی) که از طریق کلپ و پلتفرم آن به دست شما می رسد، در مجموع هیچگونه ضمانت و گارانتی برای کلپ ایجاد نمی کند.

تنها مسئول ارتباطات شما با دیگر کاربران و اعضای پلتفرم کلپ (خواه سایر متخصصین و خواه سایر مشتریان)، خود شما هستید. شما باید بدانید که کلپ در جهت تأیید یا رد جملات نوشته شده و یا هرگونه محتوای پست شده توسط کاربران در پلتفرم، هیچگونه تلاش و دخالتی نمی کند. همچنین، کلپ ضمانت و گارانتی نمی کند که کاربران فعلی با کاربران آینده، هماهنگی و همخوانی داشته باشند. شما به طور کامل، موافقت می کنید که دقت لازم را در تمامی ارتباطات خود با دیگر کابران پلتفرم و افراد دیگری که در پلتفرم با آنها در ارتباط هستید، به عمل آورید؛ خصوصاً در زمانی که دیگر تصمیم گرفته اید که شخصاً با افراد دیگر در ارتباط باشید و از خدمات آنها استفاده کنید. کلپ به طور واضح، هرگونه مسئولیتی را در خصوص فعالیت های کاربران و اشخاص ثالث دیگر رد می کند.

محدودیت مسئولیت ها:

شما تأیید می کنید که تمامی ریسک و خطرات ناشی از دسترسی شما به پلتفرم و محتواهای جمعی کلپ و نیز استفاده شما از تمامی خدمات کلپ در داخل و یا خارج از پلتفرم و هرگونه ارتباطی که با کاربران کلپ (چه به صورت شخصی و چه از طریق اینترنت) دارید، مربوط به خود شما است. بدین ترتیب، نه کلپ و نه هیچ شخص دیگری که در ایجاد و تهیه پلتفرم دست داشته است، هیچگونه مسئولیتی در رابطه با هر نوع آسیب های وارده به شما نخواهد داشت؛ ولو این که هر نوع آسیبی شامل، اما نه محدود به موارد ذیل توسط شما به کلپ اطلاع داده شوند:

(1) هرگونه آسیب اتفاقی، خاص و مهم مانند از دست رفتن داده های شما؛

(2) ایجاد خلل در خدمات کلپ و بروز آسیب به کامپیوتر یا سایر وسایل دیجیتالی شما و به طور کلی ایجاد خلل در سیستم شما؛

(3) هزینه های پرداختی توسط شما بابت دریافت خدمات از کلپ و یا کاربرانی که در کلپ با نقش متخصص، عضو و مشغول به فعالیت هستند؛

(4) هرگونه آسیب های جسمی و یا احساسی وارده به شما و یا پرسنل شما ناشی از ارتباط با قوانین و مقررات کلپ؛

(5) استفاده و یا عدم استفاده شما از پلتفرم، خدمات و محتواهای جمعی آن؛

(6) هرگونه ارتباط، ملاقات و یا دیدار با سایر کاربران پلتفرم و یا افراد دیگری که ارتباط با آنها ناشی از استفاده از پلتفرم می باشد؛

(7) سفارش و تأمین انواع خدمات مورد نیاز از طریق پلتفرم.

دعاوی و مشاجره های میان خود اعضاء:

طبیعی است که گاهاً دعاوی و مشاجره هایی میان اعضاء به سبب عدم انجام تعهدات یک طرف در قبال طرف دیگر رخ دهد. اما کلپ به هیچ وجهی و در هیچ زمانی به موضوع دعاوی و مشاجره های به وجودآمده بین اعضاء خود ورود ننموده و طرفین دعوا خودشان شخصاً و رأساً مسئول حل و فصل دعاوی فیمابین خود هستند. این موضوع از ابتدا و در جای جای پلتفرم از جمله این قوانین و مقررات مورد تأکید قرار گرفته و هر کاربر با ثبت نام در کلپ و انجام فعالیت در نقش مشتری، متخصص و یا هر دو، اصل عدم دخالت کلپ در دعاوی و مشاجره های محتمل فیمابین با سایر اعضاء را پذیرفته و در این رابطه هیچگونه شکایت، اعتراض و نارضایتی قابل قبول نیست.

اما از سوی دیگر و با توجه به این که کلپ برای اعضای خود شامل هر دو دسته مشتریان و متخصصین، اهمیت زیادی قائل است، لذا برخی جرایم را برای اعضای خاطی در نظر گرفته که حتی المقدور از بروز شرایط عدم انجام تعهدات یک طرف در قبال طرف دیگر جلوگیری شود؛ اما با این حال، باز هم ممکن است برخی اعضاء نسبت به اعمال جریمه بی تفاوت بوده و باز هم نسبت به تعهدات خود در قبال سایر اعضاء پایبند نباشند. در این صورت، بر طبق قوانین و مقررات کلپ، پروفایل کاربری چنین اعضایی به طور کامل مسدود خواهد شد و در این خصوص نیز هیچگونه شکایت، اعتراض و نارضایتی قابل قبول نیست.

در مجموع، کلپ هیچگونه مسئولیت و اجباری در حل و فصل دعاوی و مشاجره های فیمابین اعضای خود نداشته و نخواهد داشت.

دعاوی و مشاجره های میان اعضاء و کلپ:

لطفاً این بخش را با دقت زیاد بخوانید! این بخش بر حقوق قانونی شما (نظیر حق اقامه دعوی توسط شما در دادگاه) تأثیر بسیاری می گذارد:

شما و کلپ، مشترکاً موافقت و تأیید می کنید که قوانین زیر به طور کامل بر روابط حقوقی بین شما و کلپ در رابطه با حکم و نظر داوری مراجع قضایی جمهوری اسلامی ایران تأثیر گذار می باشد:

بر اساس این قوانین، شما موافقت می کنید که تمامی دعاوی و مشاجره های موجود خود با کلپ را به طرق زیر برطرف کنید:

الف) حل اولیه دعوا و مشاجره: اکثر دعاوی و مشاجره ها را می توان بدون داوری قضایی برطرف کرد. بر این اساس، هر دو طرف موافقت می کنند که دعاوی و مشاجره های خود را ابتداً و به طور مستقیم از طریق تیم پشتیبانی کلپ برطرف کنند، و در این خصوص، باید فرصت مذاکره به هر دو طرف داده شود؛

ب) الزام داوری در مراجع قضایی: اگر دو طرف از زمان آغاز مشاجره و دعوا در طی سی روز به توافق نرسیدند، هر یک از آنها می توانند نسبت به اقامه دعوا در مراجع قضایی جمهوری اسلامی ایران اقدام کنند. بر این اساس، شما موافقت می کنید که اقامه هر گونه دعوا بر علیه کلپ باید در دادگاه های انقلاب اسلامی واقع در شهر تهران صورت گیرد.

به طور کلی، استفاده شما از خدمات و یا هرگونه بخشی از محتوای جمعی کلپ باید تنها با مسئولیت کامل خود شما صورت گیرد. بر این اساس، شما تأیید می کنید که کلپ هیچ گونه تعهد، اجبار و مسئولیتی در انجام هیچگونه اقدامی برای شما ندارد، اما کلپ به هر دلیلی این حق را دارد که:

(1) کلیه محتواهای کاربران را کنترل کند و بر آنها نظارت داشته باشد؛ و

(2) با هر هدفی، بر هویت، سابقه (مانند سوء سابقه و ...) و عملکرد اعضای خود نظارت داشته باشد.

تماس با پشتیبانی:

چنانچه هر گونه سؤال، نظر و یا انتقادی در خصوص این قوانین و مقررات و یا هر بخش دیگری از پلتفرم دارید، می توانید پیام خود را به آدرس info@clap.ir ایمیل کنید و یا با تیم پشتیبانی کلپ به صورت تلفنی تماس حاصل نمایید.

هنوز عضو کلپ نشدی؟ همین حالا ثبت نام کن! ثبت نام

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کلپ است